Více informací
O dětech

​Kočárek pro miminko, který je ten pravý?


Klíčová slova
kočárek, miminko, kolečka, korba, těhotenství, výbava
​Kočárek pro miminko, který je ten pravý? Čekáte miminko? Bříško se vám každým dnem zvětšuje a vy už jen pár dní nabíráte síly na novou roli v životě? Nemůžete se dočkat, až porodíte vašeho vytouženého syna nebo dceru? Ještě než se stanete maminkou na plný úvazek, měla byste zařídit několik milých povinností, mezi které patří i výběr kočárku.
 

Kočárky a variace
Pro miminko je nesmírně důležité bezpečí, pohodlí a zdraví. Snažte se proto zvolit takový kočárek, které bude kvalitní a s dostatečně hlubokou korbou, která by měla být alespoň 80 cm dlouhá. Doporučuji vám vybrat takovou, která bude vybavena matrací a také odvětráním ve spodní části.
V dnešní době máte na výběr celou řadu nádherných a kvalitních kočárků. Záleží na vašem výběru, jestli chcete spíše klasický kočárek nebo tzv. trojkombinaci. Klasické kočárky bývají cenově levnější, ale budete si muset zvlášť dokoupit vajíčko a později i sportovní kočárek.
 
Kolečka
Důležitým bodem u výběru kočárku hraje i provedení koleček. Právě kolečka často ovlivňují pohodlí jízdy. Přece si chcete procházky s kočárkem užívat a ne se strhat. Do terénu se hodí nafukovací kolečka, které jsou odpružená a tím pádem se i lépe přizpůsobí nerovnostem, ovšem jsou těžší a větší, musí se dofukovat a často měnit.
Do města doporučuji dle vlastní zkušenosti kolečka plastová a v nejlepším případě i otočná, která jsou lehčí než nafukovací ovšem tvrdší a citelnější na náraz.
V potaz vezměte též hmotnost kočárku, aby nebyl příliš těžký, kdybyste ho musela denně snášet ze schodů nebo nakládat do kufru auta apod.
V případě počtu kol jsou samozřejmě stabilnější čtyřkolky než trojkolky. Dražší tříkolky a kvalitnější stabilitu poznáte lehce zkosenými zadními koly. Výhoda trojkolek je, že se dají ovládat jednou rukou a bývají lehčí, velkou nevýhodou je obtížné vyjití po schodech po určených kolejničkách a pohupování, které je u tohoto typu kočárků nemožné.


Příslušenství ke kočárku
Ke každému kočárku budete potřebovat celou řadu doplňků. Většina výrobců přímo ke kočárku tato příslušenství zahrnuje, u některých si je budete muset dokoupit zvlášť.
Řadí se sem: pláštěnka, nánožník, držák na lahve, fusak, návleky na kola, síťka proti hmyzu, taška na rukojeť, slunečník atd.
 
Moderní kočárek – barvy
Maminky mnohdy vybírají kočárky hlavně podle stylu provedení a barev. Barva je opravdu velmi individuální záležitostí. Obecně platí, že čím světlejší kočárek, tím víc musíte být ostražití proti zašpinění. Naopak tmavá barva kočárku často vybledne na sluníčku. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Jak vybrat povlečení malým dětem? Jestliže se brzy stanete novopečenou maminkou, nebo zkrátka potřebujte zjistit... více ...
​Jednobarevná trička dokáží s outfitem zázraky Existuje pár jednoduchých módních kousků, které by neměly chybět v žádném... více ...
Jak vybrat dámskou zimní bundu? Nechte se inspirovat Zima už nám klepe na dveře a už i v nižších nadmořských výškách se... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Kontakt:

Najdete nás: