Více informací
Cestování

Silvestr na horách


Silvestr na horách Oslavy nového roku se nám blíží, jsou jedinečné a spousta lidí se na onen den velice těší. Většinou ho trávíme se svými přáteli, rodinou, nebo známými, většina asi doma, či na zahradě. A co takhle malou obměnu? Hodně lidí už to jistě také vyzkoušelo, ale pro ty, co ještě ne to může být skvělý zážitek. Představme si Silvestr mezi hřebeny hor, se spoustou sněhu a krásnou atmosférou.

Jak na to?
Pokud jste si ještě nezarezervovali místo v nějakém z horských hotelů, určitě neváhejte. Místa mizí opravdu rychle. Koukněte se například na Slevomat, kde určitě ještě objevíte něco, co se Vám bude líbit. Najdeme i pobyty s doprovodným programem a dalšími super akcemi.Co si vzít s sebou?
Je to vlastně (skoro) normální dovolená na horách, a proto si zabalte to co jste zvyklí. Pro představu – jedna ze základních věcí je oblečení. Je dobré mít jednu teplejší zimní bundu a pokud budete lyžovat, či běžkovat je výhodné mít ještě nějakou slabší šusťákovou bundu, pod kterou pak obléknete termo tričko a bez problémů se budete moci hýbat, aniž by Vám někde překážela velká zimní bunda – tu pak můžete využít například na procházky. Kromě bund, určitě využijeme zateplené kalhoty a boty do sněhu (sněhule).
Potom to jsou takové ty věci, které jsou samozřejmostí, když odjíždíme. Takže hygiena, pohodlné oblečení dovnitř, ručníky atd. – tyto základní potřeby se odvíjí také od toho, jaký pobyt jste si zvolili. Jestliže jedete do luxusního horského střediska, nebo hotelu je dost pravděpodobné, že Vám tyto věci poskytnou (sprchový gel, ručník apod.)A jak je to s jídlem?
Pokud máte v hotelu zaplacenou polo/ či plnou penzi o ta základní jídla budete mít postaráno, pokud ne, tak si jídlo nezapomeňte přibalit, nebo vezměte peníze navíc a cestou můžete někde nakoupit. Jestliže máte v ceně nějaký zvláštní program, tak jeho součástí dost možná bude občerstvení. To je nutné si dopředu zjistit, ale nějaké ty dobroty navíc od Vás z domova určitě neuškodí, že?

Na co bychom neměli zapomenout?
Samozřejmě veškeré doklady s sebou, hlavně pokud odjíždíme na hory do zahraničí, nezapomeneme platný pas, popřípadě v EU stačí občanský průkaz. Důležitou věcí je pojištění, a to jak v ČR, tak v zahraničí. Stát se může cokoliv a kdekoliv, proto je dobré se nechat pojistit, abychom pak nemuseli platit velké částky za zdravotní péči. Dalším důležitým bodem je, abychom nezapomněli na naše domácí mazlíčky (pokud nějaké máte samozřejmě). Z pondělí 31. na úterý 1.1.2019 budou slyšet rány rachejtlí skoro všude a zvířata to většinou ne dobře snášejí, mají obrovský strach. Proto bychom je měli také nějakým způsobem zajistit, ať už je dáte k někomu známému, aby nebyli sami, nebo je schováte před hlukem jiným způsobem určitě Vám to později kladně oplatí.

zdroj fotografií: flickr.com

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Kancelářské stoly - nenahraditelní pomocníci Bez kancelářského stolu si nelze představit žádný správně vybavený byt či dům,... více ...
Školní batohy nebo aktovky? Která varianta je pro vašeho studenta nejlepší? Pořídit nastávajícímu studentovi aktovku nebo batoh? Co bude nejlepší? Na trhu je... více ...
Dokonalá pěna na kávě nemusí být jen nedostižným snem. Poradíme, jakým chybám se vyhnout Divili byste se, kolik lidí dokáže tak jednoduchá věc, jako je šlehání... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: