Více informací
Bydlení

Vodní skluzavka u Vás na zahradě? I to je možné


Vodní skluzavka u Vás na zahradě? I to je možné Jak je známo, děti jsou velice aktivní stvoření a neustále potřebují něco dělat, či zkoumat nové. V letních dnech si většinou rodiče přejí, aby jejich potomci trávili čas, co nejvíce venku, nejčastěji tedy na zahradě. Pokud jsou ale opravdu horké dny, nejde dělat nic s velkou fyzickou zátěží, proto hrát celé odpoledne, například nějaké pohybové hry, je nepraktické a vzhledem k vysokým teplotám i částečně nebezpečné. Máme tu pro Vás zajímavou možnost, jak ratolesti zabavit na hodiny, a Vy při tom můžete odpočívat opodál-budeme se bavit o skluzavce.

Jak to funguje a jak vybrat tu správnou?
Vodní skluzavka se vyrábí z vinylu a jedná se většinou o pás. Funguje zcela jednoduše-po položení na trávník ji připojíte k hadici s vodou a zábava může začít. Na trhu najdeme velké množství různých typů, a to od nafukovacích skluzavek, které se i často kompletují do různých hradů a podobně. Jednodušší formou je již zmiňovaný pás, který lze umístit jak na rovinu, tak z kopce. Děti si užijí zábavu tak, i tak. A jak zvolit velikost? Závisí to na Vašich dispozicích, co se týče prostoru na zahradě. Ale nejlepší volbou je samozřejmě ta nejdelší (bez problémů zakoupíte i delší, než pět metrů). Trochu váhy při výběru přikloňte i tvaru, či barvě - přece jenom to budete mít na zahradě pár měsíců.


Obezřetnost je důležitá

Abyste zajistily pro děti největší bezpečí, je důležité “hračku” průběžně kontrolovat (dobré připevnění je opravdu důležité). Dejte pozor na to, že povrch musí být neustále vlhký, k tomu stačí mírný proud z hadice. Kontrola, zda je všechno v pořádku, je nutná i před prvním použitím. Také nezapomeňte dětem vysvětlit bezpečnost. Měli by vědět, že je nebezpečné klouzat se po nohou, bezpečné polohy jsou na zádech a potom na břiše. Pokud máte skluzavku z kopce, je lepší jezdit jen nohama napřed.

Co se dá dělat kromě “obyčejného” klouzání?
Prvním bonusem je, že se při samotném klouzání zabaví více dětí. Jdou vymyslet různé závody a podobně (lze zakoupit i skluzavku s více drahami). Existují i kousky s kuželkami a hra funguje v podstatě, jako bowling-jediný rozdíl je v tom, že místo koule, bourají lehké kuželky děti, a to vlastním tělem. Jestliže, máte na zahradě bazén, je tu hned o několik možností více. Koupit můžete právě speciální skluzavku do bazénu, nebo jestliže máte vodní plochu zabudovanou v zemi, lze to propojit i s vinylovou, plochou skluzavkou. Přejeme spoustu zábavy!

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Střešní boxy a nosiče kol Kvalitní střešní boxy a nosiče kol na tažná zařízení budou letošní léto... více ...
​Jaro na zahradě Květiny, slunce, čerstvý vzduch, relax … Také máte rádi, si jen tak sednou na... více ...
​Jarní účesy - jak na to Jaro je v plném proudu a možná právě zvažujete oživit svůj účes. Právě... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: