Více informací
Bydlení

Zahrada na jaře – vyhrajte jarní pěstitelské balíčky


  Zahrada na jaře – vyhrajte jarní pěstitelské balíčky Chcete vyhrát jarní pěstitelské balíčky? Stačí se začíst do následujících řádků…
 
Výsadba nových stromů
Je ten nejlepší čas na vysazování všech ovocných stromů. Nejideálnější období zejména pro broskvoně, nektarinky, meruňky a mandloně. V dubnu je ideální počasí na výsadbu jehličnanů, bříz a tzv. stálezelených dřevin. Před výsadbou všem mladým ovocným stromkům zkraťte kořeny i větve. Podpoříte jim růst.
 
Výsadba keřů
Jaro je perfektní na výsadbu keřů, které jsou citlivé na chlad. Mezi ně se řadí např. třezalky, vistárie, plamének nebo komule. Chcete-li na své zahradě maliny, na nic nečekejte a vysaďte je, stejně jako borůvky. Na konci dubna lze vysadit jahodníky.
Keře i stromy je nutné před výsadbou seříznout.
 
Hnojení
Mezi nejdůležitější jarní činnost na zahrádce patří hnojení. Toužíte-li po krásné bujné zahradě a šťavnatých plodech, je potřeba jim dodat značnou dávku hnojiva nebo vyzrálého kompostu. Co se týká stromů, můžete dát na půdu pod koruny stromů vhodnou organickou hmotu, čímž mimo jiné zabráníte odpařování vody z půdy. To jak často budete hnojit, záleží na vašich podmínkách, respektive na podmínkách a typu vaší půdy.
 
Záhonky
V neposlední řadě je čas na obnovu záhonků, které je nutné před setbou připravit. Půdu musíte řádně prokypřit, zbavit plevele a následně uhladit pomocí hrabiček na výsadbu. Budete k těmto úkonům potřebovat motyčku se třemi hroty nebo rovný ozubený list k pletí, kypření, provzdušňování, tažení žlábků apod.
 
Bylinky
Jarní měsíce jsou ideálním obdobím na setí zeleniny. Již na začátku března jste mohli zahájit výsev rané zeleniny (v pařeništích nebo fóliovnících). Rajčata, okurky nebo květák je dobré nejdřív přesadit do truhlíku nebo květináče. Ve druhé půlce března jste mohli bez obav vysévat ředkvičky, raný salát, špenát, jarní česnek, hrách, kopr, kořenovou zeleninu anebo červenou řepu. Dokonce i červené nebo bílé zelí jste mohli vysévat přímo na záhon.
Co se týká bylinek, není nic lepšího než vlastnoručně vypěstované voňavé bylinky, které můžete ihned používat do jídla. Dařit se bude pažitce, bazalce, oreganu, mátě, tymiánu, estragonu, rozmarýnu apod. Při vysazování volte slunné stanoviště, které není vlhké. Bylinky doslova milují slunce a teplo.


autor: Nick Olejniczak, flickr.com
Růže
Na jaře se věnujte také růžím. Již v březnu jste z nich mohli odstranit zimní ochranu a prořezat je. Co se týká popínavých růží, bude stačit, když odstraníte pouze poničené větve nebo její nezdravé části. Pokud teprve uvažujete o vysazení nových, je ten nejlepší čas. Vyberte jim slunné a vzdušné prostředí, odvděčí se vám bujným růstem a květy.
Chcete-li zdarma vyhrát jarní pěstitelské balíčky, stačí se podívat na tuto soutěž.
Přeji všem hodně štěstí.


autor: Joe Jungmann, flickr.com

autor: Susanne Nilsson, flickr.com

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Střešní boxy a nosiče kol Kvalitní střešní boxy a nosiče kol na tažná zařízení budou letošní léto... více ...
​Jaro na zahradě Květiny, slunce, čerstvý vzduch, relax … Také máte rádi, si jen tak sednou na... více ...
​Jarní účesy - jak na to Jaro je v plném proudu a možná právě zvažujete oživit svůj účes. Právě... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: