Více informací
O dětech

Jak se učit - pár typů jak se nejlépe učit


Jak se učit - pár typů jak se nejlépe učit Každý z nás by si měl najít ten nejlepší způsob, jak se nejefektivněji učit. Máte nějaký způsob, který zaručeně funguje? Někomu vyhovuje čtení nahlas, někdo si dokola věci píše … Pojďte si přečíst naše tipy na učení.
 
Psaní do nekonečna
Psaní je jeden z nejtradičnějších způsobů, který pomáhá žákům si látku lépe zapamatovat. První krok začíná už psaním poznámek ve škole, dalším krokem je přepisování látky doma na kus papíru. Při učení psát na papír důležité body. Po přečtení látky pomáhá vytvoření poznámek na papír, vypsat si svůj výčet bodů. Co hlava vidí, nahlas přečte a ještě si vizuálně přepíše na papír, máte mnohem lepší možnost zapamatování.
 
Vše nahlas, zejména čtení
Některým studentům pomáhá chůze, jiným zase hlasité čtení a opakování pořád dokola. Jedná se o pocit, že danou látku slyšíte i z venku a posléze si jí mnohem lépe vybavíte. Zajistěte si klidné prostředí, kde se můžete nerušeně číst, mluvit a opakovat. Mějte na paměti: „Co hlava vidí, slyší….“.
Možná si vzpomenete na první třídu, kdy vás maminky nutily číst nahlas. Někoho z nás to bavilo, pro jiného to mohla být velká otrava. Ale maminky měly pravdu. Čtení nahlas pomůže celou studijní látku lépe zafixovat do paměti. Výhodu mívají studenti s tzv. fotografickou pamětí, kterým stačí list jednou nebo dvakrát přelítnout a přesně vědí, kde je zapsaná ta která věta, jakou barvou jí máme zvýrazněnou apod.
 
Hmat, čich, chuť, zrak
Zapojte do učiva všechny vaše smysly. Pokud se učíte o ekonomice, u té to bohužel moc nejde, ale co třeba matematika pro menší žáky? Názorně používat kostičky ke sčítání a odečítání? Motivujte děti odměnou… za dobře vypočítané příklady dostane tabulku čokolády. Některým studentům pomáhá vůně k učivu. Např. zapálená vonná svíčka, která stabilizuje smysly k učení.
 
Slova závěrem
  • Pravidelně větrejte
  • Hýbejte se, dávejte si během učení pauzu
  • Spěte, spánek je pro regeneraci těla důležitý

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Tetování – jaké motivy právě teď letí Vzor, nebo nápis by měl vystihovat Vás. Ať už se bude jednat o část vaší... více ...
Turecko – extra výhodná dovolená Tento stát leží v jihozápadní Evropě patří mezi jeden z nejstarších... více ...
Cestovní kanceláře vám poradí, kam za sluncem Léto je v plném proudu. Preferujete spíše dovolenou na vlastní pěst, nebo... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: