Více informací
Zdraví

Cvičení doma? Proč ne!


Cvičení doma? Proč ne! Ve zdravém těle zdravý duch. Pohyb je součástí každého zdravého životního stylu. Je skvělý jak pro fyzické pochody v těle, tak i pro nás samotné, co se psychiky týká. Jistě víte, že během cvičení se vám vyplavují hormony štěstí a pro mnohé z nás to znamená i jistý způsob relaxace a uvolnění. Chcete začít cvičit v klidu domova? Pojďme na to.
 
Cvičení doma
Někdo z vás možná upřednostňuje docházet do posiloven, kurzů nebo třeba cvičit venku. Já osobně patřím mezi tu část lidí, která se raději protáhne v domácím prostředí. V klidu, v soukromí a bez zkoumavých očí jiných příznivců sportu. Je na každém z nás, co komu vyhovuje. Dnes se dá i doma pořídit spousta pomůcek pro pohodlné, zábavné a trendy cvičení a posilování.
Cvičení doma má hned několik výhod. Na prvním místě jsou peníze. Nemusíte platit drahé trenéry, pronájem posilovny apod. Domů si můžete pořídit podložku, která není nikterak finančně náročná. Můžete si obstarat i nějaký stroj na cvičení, pokud budete cvičit pravidelně, finance se vám vrátí. Pokud vám mohu doporučit, skvělá je balanční pomůcka, která vám pomůže zlepšit stabilitu, koordinaci a posílit svaly.
 
Balanční podložka
Pokud budete doma pravidelně cvičit na balančních podložkách, můžete posílit jádro těla a zlepšit celkově vaši rovnováhu. Při používání neustále pracujete se svaly, zejména svaly nohou, břicha a zad. Cvičit se dá na nich všestranně. Od jednoduchých cviků až po pokročilé cvičení s činkami. Hodí se na jógu, pilates, fitness trénink, rehabilitaci, fyzioterapii nebo dokonce na posilování. Za mě zkrátka do „domácí tělocvičny“ patří.
 
Jak začít cvičit?
Pokud se rozhodnete s domácím cvičením, musí vám prvotní nadšení opravdu vydržet. Stačí si vytipovat několik druhů cvičení a pak si o nich zjistit více. Výborné jsou např. videa na youtube, která nám ukazují, jak cvičit, co vyzkoušet a skvěle nás provedou cviky v pohodlí domova. Nejlepší je pro začátek zvolit lehké cvičení bez těžkých pomůcek nebo s minimálním vybavením (balanční podložky, karimatky). Co vám mohu určitě doporučit, jsou cvičící gumy. Jsou levné, efektivní a vybrat si můžete různé varianty pevnosti. A na co určitě nezapomeňte – do vaší domácí výbavy si zakupte pohodlné oblečení, ve kterém se vám bude příjemně sportovat a posilovat.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Nádherná zima v lázních Chcete si během chladných zimních měsíců užít příjemnou dovolenou spojenou... více ...
Na čem závisí úspěch na finančních trzích Investování na finančních trzích může být náročné a riskantní, ale také velmi... více ...
Očkování koček: Musím očkovat kočku, i když ji nepouštím ven? Očkování koček je důležitým aspektem péče o zdraví vašeho domácího... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: