Více informací
Zdraví

​Zdravotnické prostředky


​Zdravotnické prostředky „Nikdy neříkej nikdy.“ Ano je to tak. Nikdy nevíme, co nás čeká. Zdraví člověka je to nejdůležitější a my bychom měli být vděčný za každý prožitý den. Pád ze schodů, úraz při sportování, autonehoda a celá řada jiných každodenních nástrah se nám může stát osudnou. A v neposlední řadě je nutné zmínit i věk člověka.
 
Ochrnutí
Jistě jste se několikrát setkali s ochrnutými lidmi, žijí s námi a nejsou ničím tak výjimeční, ani rozdílní, jako ostatní lidé. Liší se pouze tím, že jsou hendikepovaní a mnohdy odkázaní na invalidní vozík, chodítko nebo v nejlepším případě na podpůrnou čtyřbodovou hůl. Signály k tomu, aby se člověk začal pohybovat, vznikají v mozku. Zjednodušeně řečeno se dá říct, že veškeré ochrnutí má příčinu v hlavě (v mozku) nebo v poraněné míše. Pokud přestanete ovládat jednu nebo druhou dolní končetinu, pravděpodobně došlo k přerušení nebo k neúplné funkci míchy. Útlak nervů, míchy nebo mozku může být způsoben mimo jiné i kostním útlakem, krevní sraženinou, zmnožením pojivové tkáně, případným nádorem apod.
Tzv. dočasné ochrnutí je zapříčiněno utlačením některých nervů, které vedou blízko povrchu těla. Někdy můžete dočasně ochrnout např. po ofouknutí. Naštěstí po několika dnech dojde ke spontánní nápravě a opět se začnete bez problémů pohybovat.
 
Jak se pohybovat?
Ať už při dočasném nebo trvalém ochrnutí se budete muset umět pohybovat. Online obchod se zdravotními prostředky, který je již 15 let na českém trhu umožní nákup zdravotnických prostředků, jako jsou chodítka, invalidní vozíky, ortézy a bandáže, pomůcky pro sebeobsluhu, francouzské berle, celou řadu vycházkových holí, rehabilitační pomůcky, zdravotní matrace, anatomické polštáře, koupelnový a WC program, nebo i ortopedické vložky do bot. Zdravpom nabízí značky ANTAR, OPPO Medical Crop. a Taiwan Stanch. Zdravotnické zboží této značky naleznete v nemocnicích, lékárnách a po prodejnách zdravotnických potřeb po celé České Republice. Oceníte nejen rychlé dodání, ale hlavně záruční a pozáruční servis, který je u každodenních zdravotnických prostředků potřeba.


 
Invalidní vozík
Nejpohodlnější ale bohužel i nejdražší jsou elektrické invalidní vozíky, levnější variantou jsou mechanické modely, které se hodí k občasnému ale i ke každodennímu pohybu hendikepovaných osob. Pokud potřebujete vozík převážet, zajisté si zvolte na skládací invalidní vozík. K vozíku doporučuji pořídit i závěsnou tašku, pěnovou sedačku, deštník, pončo proti dešti nebo antidekubitní podložku.
Užitečnou oporou pro chůzi se zhoršenou mobilitou jsou chodítka. Usnadní nejen vstávání, ale pomáhají s udržením rovnováhy při chůzi. Všechny modely jsou teleskopické a dají se tak podle potřeby zvýšit nebo snížit. Můžete vybrat statická nebo pojízdná.
 
Buďte zdrávi a opatrujte se! Zdraví máme jen jedno.


 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Nádherná zima v lázních Chcete si během chladných zimních měsíců užít příjemnou dovolenou spojenou... více ...
Na čem závisí úspěch na finančních trzích Investování na finančních trzích může být náročné a riskantní, ale také velmi... více ...
Očkování koček: Musím očkovat kočku, i když ji nepouštím ven? Očkování koček je důležitým aspektem péče o zdraví vašeho domácího... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: