Více informací
Zdraví

​Záněty močových cest


​Záněty močových cest Onemocnění močových cest jsou častým problémem především u žen. Jedná se o zánětlivé onemocnění, jež vyvolává bakterie Escherichia coli, která běžně přežívá v našem trávicím traktu, avšak pokud se dostane do močových cest, způsobuje tam velkou neplechu.

Jak zánět močových cest poznám?
Příznaky těchto zánětů jsou zcela jasné a zřetelné. Člověka pobolívá v podbřišku a musí často navštěvovat toaletu. Při vyprazdňování cítíte pálení, řezání a moč teče jen v nepatrném množství (nitkovitě). Nemocný má také pocity nedostatečného vyprázdnění. Moč je zakalená, zabarvená krví, či může zapáchat. Nejlépe uděláte, když navštívíte lékaře, který vás vyšetří. Prohmatá podbřišek a udělá biochemický test moči. Pokud se v moči naleznou červené nebo bílé krvinky, potvrdí se infekce.

Léčba
V první řadě je důležité odpočívat a mít dostatečný přísun tekutin. Lékař nejčastěji předepisuje antibiotika (pokud užíváte antibiotika je dobré zároveň užívat probiotika, která podporují obnovení střevní mikroflóry) nebo chemoterapeutika. Pokud by zánět a bolesti do tří dnů nepřešly, bude se zabývat vaší léčbou podrobněji.

Přírodní podpora
I přírodní přípravky nám dokáží pomoci, či alespoň pomohou zánět zmírnit. Výtažky z brusinek, či přesličky rolní napomáhají normální funkci celé močové soustavy. Dobrá je také lichořeřišnice, která zase podporuje urogenitální takt. Šťávy z Březu vám pomohou se správnou funkcí ledvin a močových cest.


Prevence

Pokud jste k tomuto onemocnění náchylní, je prevence obzvlášť důležitá. První důležitým bodem je každodenní dostatek tekutin. Doporučováno je také nošení kvalitního prádla z bavlny. Močení nikdy nezadržujte a po pohlavním styku vždy vykonejte svou potřebu. Dodržování správné hygieny je velice důležité. Skvělé jsou speciální sprchové gely, které nenarušují střevní mikroflóru. V neposlední řadě, bylinnými čaji pro močové cesty nic nezkazíte.

Kdo má k zánětům močových cest větší předpoklady?
U žen se s tímto problémem setkáváme častěji, jelikož mají kratší močovou trubici než muži. Dále k onemocnění přispívají: nedostatek tekutin, zadržování močení, nedostatečná hygiena. Jestliže trpíte cukrovkou máte větší obsah cukru v moči. Sladké prostředí je ideální pro život bakterií. Tomuto typu zánětů nahrává i časté střídání sexuálních parterů a nechráněný pohlavní styk. Též se můžeme setkat s vrozenými vadami.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Podzimní radovánky Co se vám vybaví jako první pod slovem podzim? Září, spadané listí, chladná... více ...
Cvičení doma? Proč ne! Ve zdravém těle zdravý duch. Pohyb je součástí každého zdravého životního... více ...
​Buďte krásnější pomocí plastické operace Víte, že spokojená žena rovná se šťastná žena? Ženy se rády zkrášlují,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: