Více informací
Zdraví

​Záněty močových cest


​Záněty močových cest Onemocnění močových cest jsou častým problémem především u žen. Jedná se o zánětlivé onemocnění, jež vyvolává bakterie Escherichia coli, která běžně přežívá v našem trávicím traktu, avšak pokud se dostane do močových cest, způsobuje tam velkou neplechu.

Jak zánět močových cest poznám?
Příznaky těchto zánětů jsou zcela jasné a zřetelné. Člověka pobolívá v podbřišku a musí často navštěvovat toaletu. Při vyprazdňování cítíte pálení, řezání a moč teče jen v nepatrném množství (nitkovitě). Nemocný má také pocity nedostatečného vyprázdnění. Moč je zakalená, zabarvená krví, či může zapáchat. Nejlépe uděláte, když navštívíte lékaře, který vás vyšetří. Prohmatá podbřišek a udělá biochemický test moči. Pokud se v moči naleznou červené nebo bílé krvinky, potvrdí se infekce.

Léčba
V první řadě je důležité odpočívat a mít dostatečný přísun tekutin. Lékař nejčastěji předepisuje antibiotika (pokud užíváte antibiotika je dobré zároveň užívat probiotika, která podporují obnovení střevní mikroflóry) nebo chemoterapeutika. Pokud by zánět a bolesti do tří dnů nepřešly, bude se zabývat vaší léčbou podrobněji.

Přírodní podpora
I přírodní přípravky nám dokáží pomoci, či alespoň pomohou zánět zmírnit. Výtažky z brusinek, či přesličky rolní napomáhají normální funkci celé močové soustavy. Dobrá je také lichořeřišnice, která zase podporuje urogenitální takt. Šťávy z Březu vám pomohou se správnou funkcí ledvin a močových cest.


Prevence

Pokud jste k tomuto onemocnění náchylní, je prevence obzvlášť důležitá. První důležitým bodem je každodenní dostatek tekutin. Doporučováno je také nošení kvalitního prádla z bavlny. Močení nikdy nezadržujte a po pohlavním styku vždy vykonejte svou potřebu. Dodržování správné hygieny je velice důležité. Skvělé jsou speciální sprchové gely, které nenarušují střevní mikroflóru. V neposlední řadě, bylinnými čaji pro močové cesty nic nezkazíte.

Kdo má k zánětům močových cest větší předpoklady?
U žen se s tímto problémem setkáváme častěji, jelikož mají kratší močovou trubici než muži. Dále k onemocnění přispívají: nedostatek tekutin, zadržování močení, nedostatečná hygiena. Jestliže trpíte cukrovkou máte větší obsah cukru v moči. Sladké prostředí je ideální pro život bakterií. Tomuto typu zánětů nahrává i časté střídání sexuálních parterů a nechráněný pohlavní styk. Též se můžeme setkat s vrozenými vadami.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Valentýn v lázních Vánoce za námi, oslava nového roku také a přichází na řadu svátek všech... více ...
​Na zimu do lázní Zima je v plném proudu a možná přemýšlíte, kam se podívat po České... více ...
​Zimní dovolená ve střední Evropě Někdo preferuje dovolenou v tuzemsku, jiný má chuť vyzkoušet zimní radovánky... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: