Více informací
Cestování

Let balónem


Let balónem Vznášet se v oblacích, pozorovat vrcholky stromů, létat s ptáky a všechny starosti nechat za sebou dole na zemi? Mít skvělý rozhled po okolní krajině? Chcete si vyzkoušet tento pocit? Zvolte let balonem a budete k tomu mít ještě nezapomenutelný zážitek!
 
Co by Vás mohlo zajímat
Let balonem si můžete zakoupit i zarezervovat po internetu přes webové stránky, email, nebo po telefonické domluvě, či můžete osobně navštívit pobočku (v ČR existuje několik společností zabývajících se létajícími balony). 
Nejnižší ceny letu se pohybují kolem 3 000 Kč.
Balony se rozdělují podle velikostí, můžou unést od 2 do 24 pasažérů.
Samotný let balonem běžně trvá přibližně 1 hodinu.
Měli bychom mít na sobě odpovídající oblečení, ale nic zvláštního, obvykle postačí starší tmavší kousky, nebo sportovní oblečení. Praktické je mít pohodlnou obuv a pokrývku hlavy (př. sportovní klobouk, nebo kšiltovka, aby nás ochránila před teplem, které vydávají hořáky).
Běžný balon létá rychlostí 10 až 20 kilometrů za hodinu. Speciální balony, které létají přes hory, pak dokáží vyvinout rychlost až 100 km za hodinu.


autor: Amy, flickr.com

Sportovní létání (Ballooning)
Pro ty, které by létání nadchlo natolik, že by mu jen vyhlídkové lety nestačily, můžete se začít touto sportovní disciplínou zabývat. Ballooning spadá pod FAI, což je celým jménem a v překladu světová letecká federace. Sdružuje piloty z různých zemí na světě. V číslech je to asi 10 000 lidí ze 40 zemí. Těchto sportovců není mnoho, jako například v jiných sportovních disciplínách, ale určitě to může být zajímavý sport.
 
Konají se i různé závody. Mezi nejtradičnější patří takzvaná Liška. Závod spočívá v tom, že nejdříve vzlétne jeden určený balon, který představuje lišku. Ostatní balony ho potom následují a snaží se co nejpřesněji hodit na místo liščiného přistání soutěžní marker (zátěž a stužka). Místo přistání je označeno na zemi velkým křížem.
 
Další soutěžní úloha se nazývá Loket. Tato soutěž spočívá v tom, že pilot balonu jakmile odhodí svůj marker (hod je povolen až v předem určené vzdálenosti od startu) se snaží co nejvíce je to možné změnit dráhu svého letu. Nejlepší možností je, když se pilotovi podaří, vrátit zpět na místo svého startu. Piloti při úlohách pracují se vzdušnými proudy, které je odnáší daným směrem.

Jak se stát pilotem balonu?
Zaujal Vás tento sport natolik, že se chcete také stát pilotem? Ale nemáte žádné zkušenosti? Nevadí, existuje spousta pilotních výcviků, které Vám pomůžou k úspěšnému získání pilotního průkazu. Hodně štěstí a příjemný let!
 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​EFT terapie neboli metoda emoční psychologie EFT Emoce každého člověka jsou pro nás nesmírně důležité. Celkově dokáží... více ...
​Matrace – nejlepší přítel spánku Značka Bazyl má na svém kontě obrovské množství spokojených zákazníků. Jedná... více ...
Jak naučit děti udržovat doma pořádek Připadáte si doma jako služka, která neustále uklízí pohozené hračky, oblečení... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: