Více informací
Zdraví

​Čas na pěknou knihu


​Čas na pěknou knihu I když počasí přeje procházkám, na dobrou knihu si najdete zajisté čas. Co třeba večer zmizet s knihou v posteli? Představujeme vám pět knih, které vás mohou zaujmout.
 
Žal je to s křídly
Tento literární debut se doslova změnil v celosvětovou senzaci. Můžeme ho přezdívat slovy „veselý smutek“. Příběh pojednává o dvou malých chlapcích, kteří zažívají šílený žal po náhlé smrti matky. Na scéně se objeví tajemný Vrán. I když je kniha plná smutku, prolíná se s překvapením humorem a dá se přečíst během několika hodin. Obsah knihy ve vaší duši zakotví na hodně dlouho.
 
Vařila jsem pro Picassa
Tento podmanivý román o lásce a jídle je inspirovaný málo známým obdobím života Pabla Picassa. Slavný malíř se v roce1936 ubytuje pod pseudonymem v jednom provensálském přímořském městečku. Bohužel netuší, jak moc se mu změní život. A to nejen jemu, ale i sedmnáctileté Ondine.
 

autor: John Loo, flickr.com

Tajná síť přírody
Peter Wohlleben je např. autorem knihy Citový život zvířat. Jeho další kniha Tajná síť přírody slaví také velký úspěch po celém světě. Dozvíte se, jak působí listnaté stromy na rotaci Země, proč jeřáby sabotují výrobu šunky ve Španělsku a např. i to, jak umějí jehličnaté lesy přivolat déšť.
 
Šaman
Martin Fendrych napsal tuto knihu, kde popisuje život nadaného chlapce. Syn z vysoce postaveného estébáka se v době normalizace narodí se schopností vidět druhým do hlavy. Zajímavé, že? Jeho podnikavý otec se rozhodne využít této schopnosti „pro stát“. Co se bude dál dít s hlavním hrdinou? Uvidíte sami.
 
Dědina
Tragikomický román ze života současné české vesnice 2018. Laskavá prodavačka snažící se být s každým zadobře, řezník prohánějící každou sukni, ale nezvládají uživit rodinu, a neposedné děti se svým vlastním světem. Svižné vyprávění plné postaviček jako z filmů Miloše Formana přečtete jedním dechem.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Nevhodné potraviny při kojení Jídelníček při kojení řeší snad každá matka, aby svému dítěti nezpůsobila... více ...
Školní batohy a aktovky Máte doma prvňáčka nebo snad školáka z vyšších ročníků? Chcete pořídit... více ...
Tetování – jaké motivy právě teď letí Vzor, nebo nápis by měl vystihovat Vás. Ať už se bude jednat o část vaší... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Kontakt:

Najdete nás: