Více informací
Zdraví

Střevní chřipka útočí


Klíčová slova
nemoc, viróza, chřipka, střevní potíže
Střevní chřipka útočí Chřipka, střevní chřipka, je nepříjemná nemoc, která se projevuje bolestí břicha, průjmem, teplotami ... Jedná se o zánět žaludku a střev. Naštěstí trvá jen krátce a nevyžaduje antibiotika a odbornou pomoc. 

Kdy vyhledat lékaře?
Pokud jste dehydrovaní a nedokážete přijímat dostatek tekutin, jestliže zvracíte více jak dva dny a průjem přetrvává. V případě, že se ve stolici objeví stopy krve, bolí vás břicho a máte horečku vyšší než 38,5 °C, na nic nečekejte a ihned vyhledejte lékaře. 

Střevní chřipka
Znáte možné příčiny střevní chřipky? Jedná se o viry, reakce na jídlo, potraviny ... Charakteristické příznaky chřipky jsou:
  • zvracení
  • bolest břicha
  • nevolnost
  • průjem
  • zvýšená teplota
  • nadýmání
  • příznaky ptřetrvávají 1 - 7 dní
Co dělat?
V případě, že se vám dostaví některé z těchto příznaků, zkuste na několik hodin přestat jíst, pouze pijte a co nejvíce doplňujte tekutiny (voda, čaj, minerálka). V případě, že hodně zvracíte, upíjejte po malých dávkách nebo po lžičkách. Jestli je vaše tělo dehydrované poznáte na základě barvy moči. Pokud je moč dostatečné světlá, je vše v pořádku, čím větší nedostatek tekutin, tím je moč tmavší. 
Dalším příznakem střevní chřipky je únava, nevolnost a omdlévání. 

Co jíst a pít?
Jestliže máte střevní chřipku, upravte si na pár dní jídelníček, dokud problémy zcela nevymizí. Zpočátku pouze pijte minerálku, vodu nebo černý mírně slazený čaj. Postupně přidávejte suché piškoty, suchý rohlík nebo jiné pečivo, rýži s mrkví, brambory, banány anebo kuřecí maso. V žádném případě se nedoporučují mléčné výrobky, káva, alkohol a tučné či kořeněné jídlo.  

 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Geek motivy hýbou světem módy Geek trička jsou určeny převážně pro počítačové nadšence. Jedná se o... více ...
​Jazyková škola Praha Výuka cizích jazyků se na školách v poslední době velmi zvyšuje. Chcete-li,... více ...
​Dětské povlečení pro krásné sny Děti milují zvířátka, autíčka, traktory, princezny a všechny ty krásně barevné... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Kontakt:

Najdete nás: