Více informací
Zdraví

​Vypadávání vlasů – jak zamezit padání vlasů


Klíčová slova
vlasy, padání vlasů, koupel, vitamíny
​Vypadávání vlasů – jak zamezit padání vlasů Asi vás nepřekvapí, že je moderní strava je opravdu velice nezdravá. Nejen že obsahuje vysoké množství škodlivých tuků, cukry a těžké živočišné bílkoviny společně s mléčnými. Všechny tyto nežádoucí potraviny přispívají k vypadávání vlasů. Nedávejte na klamavé reklamy, chemické šampony vám nijak nepomohou. Ale nezoufejte, existuje řešení a naděje. Zaměřte se na to, co jíte, vylepšete stravu, obstarejte si vhodné doplňky a správný šampon.
 
Správné stravování
Možná si říkáte, že přece stravování vám nemůže nikterak ovlivnit růst nebo vypadávání vlasů, bohužel je to fakt. Vazba mezi příjmem potravy, doplňků a jedů je velice silná. Tradiční čínská medicína věří, že je hlavním viníkem vypadávání vlasů nadbytečná spotřeba cukru. Dokonce i nadměrná spotřeba ovoce může přispět k řídnutí vlasů (ovoce je totiž plné cukru). Dále se o ztrátu bujné kštice v nemalém podílí živočišné bílkoviny, nezdravé tuky a překyselený organismus.
 
Vitamíny
Pro zdravé a husté vlasy je důležitý dostatek jódu. Potíže s vlasy můžete mít mimo jiné i v případě špatné funkčnosti štítné žlázy a dehydrataci. Pokud toužíte po silných a lesklých vlasech, je třeba přijímat komplexní stravu, bohatou na zeleninu, zdravé oleje (kokosový a olivový), ořechy, semena, bobule nebo i mořské řasy. Nezapomínejte určitě na konzumaci lněných a chia semen. Tato semena jsou významným zdrojem esenciálně mastných kyselin.
Vitamíny B (zejména biotin), zinek, železo a vápník.

 
Mytí vlasů
Oslabovat vlasy může i voda. Jedná se hlavně o její složení a to konkrétně o obsah chemických látek - chlór a fluorid, které rozbíjí a ucpávájí folikuly.
Pokud si vlasy často myjete, doporučuji si pořídit vhodný filtr, který tyto toxiny odbourá.
Pozor si dejte i na složení šamponu, který používáte. Jsou plněné tvrdými čistícími prostředky a přísadami, které mohou vlasy velice poškodit a snadno poničí folikuly, kvůli kterým vlasy pak vypadávají.
I když jsou použité drahé šampony, ne vždy se postarají o přirozenou ochranu vlasů, jako to umí bio šampony na přírodní bázi.
 autor: Brent Gambrell

Babské rady
Babičky radí, a často mívají pravdu, že stará vyzkušená věc, je nejlepší. Stačí, když budete mít doma jedlou sodu a ocet, vlasy si umyjte touto lázní. Nebojte se, nepoškodí se vám, naopak budou vyživeny a dostanou lesk. Smíchejte jednu polévkovou lžíci prášku na jeden šálek vody v plastové lahvi. Dobře protřepejte a aplikujte ke kořínkům, masírujte dvě minuty a poté dobře opláchněte. Nyní přichází na řadu ocet, smíchejte čtvrtinu šálku bílého či jablečného octa s jedním šálkem vody, ocet vaše vlasy zklidní a patřičně rozzáří, poté opět důkladně opláchněte vodou.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Křeček domácí aneb co potřebujeme pro křečka Malé, chlupaté a roztomilé stvoření, ano budeme se bavit o křečkovi. Tento... více ...
​Na Slovensko za sněhem Máte rádi sjezdovky a jezdíte každý rok na zimní dovolenou na hory? Potom už jste... více ...
Čím potěšit nejmenší? Chcete koupit vašemu dítěti dárek, který ho zaručeně potěší? Nevíte si rady,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Kontakt:

Najdete nás: