Více informací
O dětech

Porod aneb muž u porodu


Porod aneb muž u porodu Budeme rodit ve dvou!
Tvrdíte každému, že jste pyšná na svého muže, protože bude s vámi na porodním sále? Podívala jste se mu zpříma do očí a zeptala jste se ho, zdali opravdu chce být přítomen ve chvíli porodu?

Trend
V poslední době je trend, že muži k porodu zkrátka chodí. Z různých důvodů - aby se mohli pochlubit před kamarády, proto, že chtějí své potomky jako první, a zkrátka proto, že je tam partnerky chtějí a nedají jim ani na výběr. Jak je to u vás? Už jste se svého partnera zeptala, zdali chce u porodu asistovat či nikoliv?
Kdo chce být u porodu
Průzkumy dodaly zajímavé výsledky. Věděli jste, že mezi deseti dotazovanými se našli pouze dva, kteří tvrdí, že u porodu být chtěli? Dalších šest pak potvrdilo, že je žena chtěla mít vedele sebe, a nebylo to tak jejich samostatné rozhodnutí. Podlední dva na porodním sále byli, ale v polovině celého procesu to nezvládli, udělalo se jim špatně a museli porodní sál opustit. Muži většinou nechtějí se svou těhotnou partnerkou vstupovat do konfliktu, takže když ona oznámí, že ho k porodu nechce, raději přikývnou a svůj názor s ní nesdílí.

Zeptejte se
Než partnerovi rozkážete, aby byl po celou dobu s vámi, snažte se předem zjistit, jaké jsou jeho pocity na danou věc. Pokud odmítne, nezavrhujte ho, nebuďte na něj naštvaná, jistě k tomu má svůj důvod. Buďte za jeho upřímnost ráda. Určitě během porodu uvítáte podporu, ale co třeba přehodnotit postavení a poprosit o podporu vaší matky, nejlepší kamarádky nebo sestry? Přece nechcete, aby vám nastávající tatínek ze sálu utíkal, omdlel a vzpomínal na celý porod s obavou. 
Porod je velice emotivní, jde přece především o vaši chvilku, tak si ji zařiďte podle svého a ne podle toho, jak by to bylo vhodné.

foto: pxhere.com

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Křeček domácí aneb co potřebujeme pro křečka Malé, chlupaté a roztomilé stvoření, ano budeme se bavit o křečkovi. Tento... více ...
​Na Slovensko za sněhem Máte rádi sjezdovky a jezdíte každý rok na zimní dovolenou na hory? Potom už jste... více ...
Čím potěšit nejmenší? Chcete koupit vašemu dítěti dárek, který ho zaručeně potěší? Nevíte si rady,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: