Více informací
O dětech

Cestujeme s dětmi - dítě v letadle


Klíčová slova
letiště, cestování, letadlo
Cestujeme s dětmi - dítě v letadle  Plánujete si dovolenou? Nechcete se plahočit hodiny autem? Zkuste dovolenou snů a vyrazit s dětma letadlem. Nebojte se, že vaše dítě cestu nezvládne. Létání s dětmi nikdy nebylo jednodušší.
 
Letiště Václava Havla
Pokud vaše první kroky s dětmi za prázdninovým odpočinkem a dobrodružstvím povedou přes Letiště Václava Havla, zjistíte, že už tam na vás a vaše ratolesti myslí od první chvíle.
Na letišti si můžete úplně zdarma půjčit dětský kočárek a používat ho až do odletu. Najdete ho na terminualu 1za pasovou kontrolou anebo na terminalu 2 hned vpravo za bezpečnostní kontrolou. S půjčeným kočárkem můžete jezdit až do okamžiku nástupu do letadla. Letištní personál si ho u přepážky převezme.
Jestliže cestujete s vlastním kočárkem, není problém. Může v něm miminko zůstat až do poslední chvíle před odletem. Skládací kočárek si s sebou můžete vzít na palubu, ale tuto variantu je nutné předem domluvit s leteckou společností. Sportovní a hluboké kočárky musí projet rentgenovou kontrolou jako všechna palubní zavazadla.


 
Místnost pro rodiče s dětmi
Pražské letiště navíc vytvořilo speciální místnosti, které nabízejí klid a soukromí. Jsou např. vybaveny přebalovacími pulty, dřezem a mikrovlnkou pro ohřátí přesnídávek a jídla, s postýlkami na hraní a spoustu interaktivních hraček. Nemusíte mít strach, že zmeškáte let. Stejně jako v jiných prostorách letiště, i tady jsou na stěnách obrazovky s informacemi o jednotlivých letech.
 
Dětské koutky
Vaše děti mohou sledovat letadla za obřími prosklenými zdmi, a až je to přestane bavit, mohou si pohrát v dětském koutku. V tranzitním prostoru se nachází dva velké koutky pro děti a menší hrací koutky jsou dokonce i v odletových halách.
 

Jídlo pro děti
I když začnou mít děti hlad v průběhu čekání na váš let, v rozlehlých prostorách pražského letiště je řada restaurací, které jsou připraveny obsloužit i malé cestovatele. Mají pro ně nejen speciální dětské menu, ale také nachystané dětské sedačky, a připravené nápoje pro děti.
 
V letadle
Pravidla pro cestování s dětmi na palubě letadla se můžou u jednotlivých leteckých společnstí lišit. Některé nabízejí uložení dítěte do dětské postýlky s nosností 11 kg. I v letadle může vaše dítě jíst a pít to, co jste mu připravili doma. Na palubách většiny letadel si můžete nechat ohřát i vlastní dětskou stravu.
 
Šťastný a klidný let!

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Křeček domácí aneb co potřebujeme pro křečka Malé, chlupaté a roztomilé stvoření, ano budeme se bavit o křečkovi. Tento... více ...
​Na Slovensko za sněhem Máte rádi sjezdovky a jezdíte každý rok na zimní dovolenou na hory? Potom už jste... více ...
Čím potěšit nejmenší? Chcete koupit vašemu dítěti dárek, který ho zaručeně potěší? Nevíte si rady,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: