Více informací
Novorozenec

​Dětský nábytek aneb miminku nablízku


Klíčová slova
novorozenec, dětský pokoj, postýlka, ložnice, přebalovací pult
​Dětský nábytek aneb miminku nablízku Příchod děťátka na svět s sebou nese velkou radost, ale také zodpovědnost. Je fakt, že dítě je obrazem rodičů, a k tomu, aby se mohlo správně vyvíjet, potřebujete nejen láskyplnou a harmonickou rodinu, ale také odpovídající prostředí.
 
Dětský nábytek
V minulých dobách se žádný speciální nábytek pro malé děti nepoužíval. Pokoj se většinou vybavil tzv. sektorovým nábytkem, který se dokázal přizpůsobit potřebám dospělých a dětí. Teprve až v posledních letech se do pokojíčků našich dětí začíná dostávat speciální dětský nábytek, který je přizpůsoben právě k jejich potřebám. Je v první řadě bezpečný, bez ostrých hran, s oblými rohy a samozřejmě i bezpečným lakem, kováním, úchytkami apod.
 
Řešení dětského pokoje - postýlka
Rodiče, kteří začínají s realizací dětského pokoje, mají většinou svou myšlenku v hlavě. Zpravidla se začíná nákupem dětské postýlky. Maličké miminko po narození nepotřebuje ke svému životu téměř nic jiného, než zdravý a pohodlný spánek. K tomu mu bohatě postačí postýlka s klasickými dřevěnými příčkami. Pokud si nebudete nechávat poradit odborníky, myslete rodičové na to, že rozestupy by neměly být větší jak 7,5 cm. Co bezpochyby každý ocení je možnost nastavení výšky ložní plochy. Úplně nejmenší miminko může ležet na nejvyšší poloze, máte jistotu, že vám z postýlky v tak útlém věku nemůže vylézt ani přepadnout. Po narození se neumí nahnout, překulit, posadit, přelézt apod. Vy navíc oceníte, že se do postýlky nebudete muset nikterak naklánět a miminko snadno zvednete.

 
autor: Leigh Kesler, flickr.com


autor: Eugene Oden, Flickr.com

Umístění postýlky
Pro novopečenou maminku a pochopitelně i novorozence je výhoda blízkost. Samozřejmě byste neměli zapomínat na zachování prostoru pro soukromí. Vyvarujte se spaním s dítětem v manželské posteli. Nejen kvůli soukromí, které je nezbytné, ale jsou tu také jistá rizika jako např. zalehnutí, udušení a přehřátí miminka. Jestliže toužíte po blízkosti a chcete mít vašeho drobečka téměř u sebe, existuje řešení – přisunutí dětské postýlky k posteli a stáhnutá bočnice. Existují i přímo speciální postýlky, které jsou určené k přistavení k posteli.
 
Skříňka na plínky
Další nezbytností pro přípravu prvorozeného miminka je skříňka na plenky a hygienické potřeby a přebalovací pult. Většinou bývají řešeny tak, aby je vaše děti mohly používat i později.
 
Všechny vyjmenované nábytkové položky se vám snadno vejdou do vaší ložnice. Nemusíte ihned začít vybavovat dětský pokojíček. Řešení je to jak prostorově nenáročné, tak cenově a navíc miminku poskytnete maximální komfort, péči a bezpečí. Maminky ocení to, že až bude miminko v noci plakat, nemusí chodit po domě a plakajícího potomka snadno ukonejší ve stejné místnosti.
V ložnici zkontrolujte hlavně blízkost topení, které by miminku nedělalo dobře, také okna a dveře – průvan není příjemný ani vám dospělým.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Geek motivy hýbou světem módy Geek trička jsou určeny převážně pro počítačové nadšence. Jedná se o... více ...
​Jazyková škola Praha Výuka cizích jazyků se na školách v poslední době velmi zvyšuje. Chcete-li,... více ...
​Dětské povlečení pro krásné sny Děti milují zvířátka, autíčka, traktory, princezny a všechny ty krásně barevné... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Kontakt:

Najdete nás: