Více informací
Bydlení

​Dřevěné schodiště do domu


​Dřevěné schodiště do domu Schody máme doma snad každý, alespoň ty malé před vchodem do domu. Zajímavé je, že chůzí do schodů spalujeme kalorie, jako při sportu.... ale to jen tak okrajově. Nyní se podíváme na schody ze dřeva.

Na co nezapomenout
To že by se nám schody měly hodit do interiéru, si snad každý domyslí. Avšak důležité je myslet na bezpečnost, schody nesmějí být v žádném případě kluzké a hrany nesmí být ostré...také nezapomeňme na dobré osvětlení. Pokud jsou v domácnosti děti do dvanácti let, je nutné, aby zde bylo zábradlí.

Samonosné schodiště a schody s podstupni
Samonosné schody tvoří samostatná, nezávislá konstrukce. Schody nesou celou váhu sami a Vy máte pod schody volný prostor. Schody s podstupni, vám naopak prostor uzavřou a vytvoří například malou místnost, nebo něco podobného.Jak na domácí výrobu schodiště?
Nejdříve si připravme potřebný materiál. Budeme potřebovat dva typy pilek… a to typ okružní a ten druhý se jmenuje přímočarý, který použijeme na menší úpravy. Dále potřebujeme vruty, které naše schody ponesou. Dále podložky pod hlavy (proti poškození dřeva). Aby nám schody držely, potřebujeme nosné hranoly na každou stranu. Dále dřevěné nášlapy, dobré je se poradit ve specializovaném obchodě.
U domácí stavby platí, že měření, měření a měření není dobré podcenit. Změřte hlavně délku od spodní podlahy k té vrchní. Na škodu není vypracovat si návrh, nákres, abychom se lépe orientovali. Šířku každého schodu také dobře přeměřte, a abyste vše dobře umístili, použijte vodováhu.
Samotnou stavbu začneme bočnicemi, které se nesmí nikam posouvat, a proto je mezi něco zapřete. Poté začneme odspoda šroubovat vzpěry na bočnice. Dalším krokem je přidělání podschodnic – ty šroubujeme také zespoda, abychom docílili toho, že nebudou vruty vidět. Pokud budou našroubovány ze shora, měli bychom schody něčím překrýt, nebo použít na okraje alespoň lištu.
A kde se pohybují ceny? Pokud vyrábíme doma (počítáme tedy s tím, že si nakupujeme materiál, a i nějaké nářadí) cena se pohybuje okolo 12 000 kč. Pokud si na domácí stavbu netroufáte, jistě najdete mnoho firem, které Vám schody udělají špičkově… cena je pak samozřejmě o dost vyšší.

Péče o dřevěné schody
Takovým základní kritériem je správná teplota a vlhkost. Teplota by se měla pohybovat mezi osmnácti až dvaceti stupni celsia a vlhkost mezi padesáti až šedesáti procenty.
Dobré je schody nalakovat, jelikož potom budou opravdu hodně odolné, před poškozením, nečistotami a vydrží dlouho. Ale nic není nekonečné, takže k opotřebování jednou dojde, potom je nutné obnovit celou plochu.
K samotné údržbě nám pak stačí vlhký hadr, nikoli mokrý. Také můžeme používat vysavač. Nějaké leptavé přípravky, písky a podobné výrobky nepoužívejte. Použít můžete jen speciální produkty přímo na dřevo.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Tetování – jaké motivy právě teď letí Vzor, nebo nápis by měl vystihovat Vás. Ať už se bude jednat o část vaší... více ...
Turecko – extra výhodná dovolená Tento stát leží v jihozápadní Evropě patří mezi jeden z nejstarších... více ...
Cestovní kanceláře vám poradí, kam za sluncem Léto je v plném proudu. Preferujete spíše dovolenou na vlastní pěst, nebo... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: