Více informací
Bydlení

​Krásné a moderní květináče povznesou každou místnost


Klíčová slova
květináč, květník
​Krásné a moderní květináče povznesou každou místnost Už dávno je doba, kdy jsme pěstovali pokojové rostliny v jednobarevných cihlových květináčích nebo zkrátka v čemkoli, co bylo po ruce. Zapomeňte na květináče stylu „co najdu doma“ a zkuste se provést světem květináčů a vybrat ten správný právě do vašeho interiéru.
Nabídka květníků je natolik široká, že nakonec nebudete vědět, který je ten pravý.
 
Květináče
Dnešní moderní a technologicky propracované květináče nabízí rostlinám naprostý komfort a navíc se pro nás a naše oko stávají zajímavým designovým prvkem. Každý by měl mít doma alespoň jeden velký květináč s pěknou rostlinou, který se stane dominantou každého obývacího pokoje. 
 
autor: isado
Výběr květináče
Mezi nejdůležitější kritérium výběru květníku je místo, kam chcete květinu umístit. Je nesmírně důležité, aby měla rostlinka dostatek volného prostoru k růstu.
Nikdy nedávejte květináče do rohů nebo za nábytek, chcete přece, aby váš interiér zářil a byl útulně vybavený. Velký fíkus, který vykukuje někde za sedačkou, určitě není to pravé ořechové.
Chcete-li vytvořit zajímavý a dynamický prvek, volte barevné květináče, květináče s ostrými hranami, do kterých zasadíte rostliny jenž rostou vzhůru.
Mezi levnější varianty květníků patří umělé materiály s plastu nebo sklolaminátu.
 
Místnost pro relaxaci
Do místnosti, ve které budete spíše odpočívat, zvolte raději matné květináče z tlumených barev a zaoblených tvarů. Naprosto dokonale vypadají přírodní materiály.
Do vysokých květináčů doporučuji zasadit převislé rostliny.
Květináče nám totiž dokáží vytvářet ideální prostředí pro rostlinu a zároveň se stane zajímavým doplňkem v interiéru, který má dopad i na naši psychiku a podvědomí.
 
Samozavlažovací květináč
Pokud jste velmi zaneprázdnění, často odjíždíte na dovolenou, služební cestu apod., pak jsou samozavlažovací květináče jedinou možností, jak udržet rostliny pěkné a zdravé. Samozavlažovací sety jsou vybavené poměrně velkým prostorem pro zásobu vody. Rostliny stačí jednou za měsíc nebo v horkém počasí jednou za čtrnáct dní zalít a máte po starostech. Za pravidelný přísun vody se vám rostlina odvděčí svojí krásou.
 
Dejte si tu práci a vyberte květináče stejných materiálů nebo barev, celá místnost tak bude sladěná a přímo dokonalá. Aby byly květináče opravdu nejkrásnější, zvolte tři různé velikosti u sebe nebo jeden velký. Do každé místnosti můžete zvolit jinou barvu. 

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Křeček domácí aneb co potřebujeme pro křečka Malé, chlupaté a roztomilé stvoření, ano budeme se bavit o křečkovi. Tento... více ...
​Na Slovensko za sněhem Máte rádi sjezdovky a jezdíte každý rok na zimní dovolenou na hory? Potom už jste... více ...
Čím potěšit nejmenší? Chcete koupit vašemu dítěti dárek, který ho zaručeně potěší? Nevíte si rady,... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: