Více informací
Bydlení

Záclony a bytový textil


Klíčová slova
záclony, závěsy, bytový textil, okno
Záclony a bytový textil Někdo má radši domácnost bez záclon a závěsů, ale stále převažuje ta většina, která si svůj příbytek zdokonaluje, ladí a oživuje bytovým textilem. Okna bez záclon, voálů, závěsů vypadají stroze a hole, působí chladně a interiér bez nich působí jaksi nezabydleně. Vyberte si z nabídky záclon na těchto stránkách a navíc získejte slevu 100,- Kč. 

Záclony
Kusové záclony můžete rovnou pověsit na okno. V případě, že máte atypickou velikost okna, můžete vybírat záclonu dle šířky a délky. Při výběru dbejte nejen na rozměr okna, ale také na způsobu uchycení záclon. Většina má tzv. řasící stužku nebo zapošité okraje, které můžete ihned pověsit. Jiné záclony musíte např. navléknout na garnýž, posuvné zařízení apod. Žakárové záclony a provázkové záclony nikdy nevyjdou z módy.
Na trhu je nepřeberné množství záclon, vybere si zajisté každý. Důležité je, umět záclonu předěm změřit a poté pověsit, aby byla opravdu ozdobou naší domácnosti a ne kusem "hadru" v okně. 

Aranžování záclony
Nejdůležitější krok měření máme za sebou, teď přistupuje aranžování záclony. Můžete ji skládat ručně sámek po sámku a spínat žabičkam nebo různými sponami, pečlivě rozpočítávat vzdálenost skladů a potě špendlit apod. Tato příprava je poměrně složitá. V takovém případě existuje řasící stužka - velký pomocník. Díky dvoum provázkům, které jsou vetkány uvnitř, stačí rovnoměrně vytáhovat a záclona se bude sama úhledně řasit a naskládávat. Je to snadné, jednoduché a velmi efektivní. Pak už jen snadno pověsíte záclonu na žabky nebo do vetkaných kapsiček vložíte háčky k pověšení, a je to. Nebojte se, ani po vyprání se tvar záclony nezmení a bude i nadále držet svůj tvar. Musíte ovšem záclonu šetrně vyprat, nejlépe ji ještě vložit do speciálního sáčku na praní, aby se záclona zbytečně nepomačkala a provázky se nemohly v bubnu pračky zamotat 

Dobrá rada závěrem
Před výběrem záclon a závěsů se samozřejmě podívejte na to, co je trendy, ale nikdy nezaopmeňte okna změřit. Nejdůležitější míra je výška a plocha místnosti, velikost oken, umístění radiátorů apod. 
Bílé záclony perte na teplotu 30°C, s ručním ždímáním a nepoužívejte aviváž ani jiná změkčovadla. Naopak barevné záclony perte ručně. Myslím, že není třeba ani připomínat, praní bílých a barevných záclon samostatně. V případě nutnosti žehlení, nastavte žehličku na maximální teplotu 110°C. 
zdroj fotografií: www.textil-jimi.cz

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Vodní skluzavka u Vás na zahradě? I to je možné Jak je známo, děti jsou velice aktivní stvoření a neustále potřebují něco dělat,... více ...
Vši, aneb jak na ně Veš dětská je obávaný parazit snad už od jakživa. Téměř každé dítě se s... více ...
Jak uspořádat kuchyň v malém prostoru  Snem některých z nás je mít prostornou kuchyni vybavenou moderními... více ...

Nejčtenější články


​Účesy pro rok 2016 Víte, jaké jsou trendy v účesech pro rok 2016? Toužíte po krátkých vlasech,... více ...
​Koupelna – obklady do koupelny Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu úplně nové koupelny? Pak potřebujete kvalitní... více ...
​Ložnice – barvy do ložnice Vaše ložnice by měla odpovídat tomu, jakou máte vy představu o moderním a... více ...

Nejhledanější


Kontakt:

Najdete nás: